Atatürk heykeli yapımı aşamaları nasıldır?

• Atatürk heykeli yapılacak mekânın tespiti yapılır.
• Mekân tespiti yapılmış projeler için; ölçü, yaş, kıyafet, vücut hareketi, yüz ifadesi gibi temel özelliklerde karar kılınır.
• Sıra kaide tasarımındadır. Kaidenin üzerine yer alacak bir söz, yazı olup olmayacağına, yazının teknik özelliklerine veya işlenecek rölyefin konusuna karar verilir.
• Belirlenen özellikler doğrultusunda proje çizimlerine geçilir. Tamamlanan çizim, sipariş sahibi kişilerle fikir alışverişi yapılır ve proje son halini alır.
• Son halini alan çizimler için atölyedeki modelleme aşamasına geçilir. Atatürk heykelinde oluşturulması istenen ifade ve hissiyat, heykeltıraşlar tarafından yapılan modellerde son şeklini alır. Modellemenin sonucu yine sipariş sahipleriyle paylaşılır. Görsel estetik, konu anlatımı, ifade gibi konularda hem sanatçıların hem de istekte bulunan kişilerin tatmini oluştuktan sonra model aşaması bitmiş ve kalıplar hazırlanmış olur.
• Modeli bitmiş çalışmanın kalıbı çıkarılır ve istenilen materyal/malzeme doğrultusunda dökümü yapılır.
• Dökümü yapılan ve son şekli verilen Atatürk heykeli ile tasarımı tamamlanan kaidenin nakliyesi yapıldıktan sonra, tespiti yapılan mekânda montaj işlemi gerçekleştirilir.

 

 

Anahtar kelimeler: Atatürk heykeli yapanlar, Atatürk heykeli imalatı Atatürk heykeli üretimi, Atatürk heykeli fiyatları, Atatürk heykeli satışı, Atatürk heykeli siparişi, Atatürk heykeli sipariş ver, Atatürk büstüyapanlar, Atatürk büstü imalatı Atatürk büstü üretimi, Atatürk büstü fiyatları, Atatürk büstüsatışı, Atatürk büstü siparişi, Atatürk büstü sipariş ver
Bu sitenin iceriginin kaynak gosterilmeden kopyalanmasi ve yeniden dagitilmasi yasaktir.
Bu sitenin icerigindeki herhangi bir hata veya yanlisliktan Dora Sanat sorumlu tutulamaz.
Dora Sanat Tum Haklari Saklidir.
Tasarim : Datmedya Reklam Ajansi