Hakkımızda

Atatürk Heykeli, Atatürk Rölyefi, Fiber, Polyester, mermer, pirinç, metal heykel yapımı ve üretimi üzerine pek çok farklı türde heykel çalışması yapmaktayız.

         Habip Tunçez, Dora Sanat Heykel Atölyesi’nin kurucusu, sanatın zirvesine çıkan yolun kılavuz kaptanıdır.

        Sanata ve heykele olan ilgisini henüz 11 yaşında keşfeden Tunçez, 24 yaşında Konya Selçuk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümü’ne girmiş ve eğitimini tamamladıktan sonra profesyonel hayata adımını atmıştır. 

        Sanat üretimini diğer tüm etkenlerden ayrı tutarak saf sanatçı hassasiyetiyle       gerçekleştirmeyi amaç edinen Tunçez; heykeltıraş, ressam, seramik sanatçısı   kimlikleriyle Dora Sanat Atölyesi çatısı altında yeni eserler yaratmaya devam ediyor.

       Heykeltıraş Habip Tunçez, Seramik Sanatçısı Abdullah Mahmut Tunçez ve Ressam Ali Rıza Tunçez 2001 yılında Dora Sanat Atölyesi'ni kurmuştur.

       Dora Sanat daha çok anıt heykeller ve anıt rölyefler yapmaktadır. Figüratif heykelin yanı sıra, çeşitli metaryallerle; mermer, bronz, metal, ahşap, strafor, kil, fiber, polyesterden heykel ve rölyefler yapmaktadır.

       İnsanlığın ve insanın yaşama biçimleri ve sanata bakış açıları her dönemde ve her toplumda farklı biçimlerde ortaya çıkmıştır. Her toplum  kendi kültürünü, estetik anlayışını ve duygusunu özgün bir şekilde var etmek için sanatın önemini bilmiştir.

       Dora Sanat, bünyesindeki heykeltıraş, ressam, seramik sanatçısı, hattat ve birçok dalda profesyonel sanatçıları ile kültürümüzü sanatla anlatmak ve  yok olan değerlerimizi modern bir bakış açısı ile geliştirmeyi kendine amaç edinmiştir.

 

Ekibimizle tanışmak için Whatsapp üzerinden bizimle iletişime geçebilir ve atölyemizi ziyaret edebilirsiniz.

 

 

 

 

 Bu sitenin iceriginin kaynak gosterilmeden kopyalanmasi ve yeniden dagitilmasi yasaktir.
Bu sitenin icerigindeki herhangi bir hata veya yanlisliktan Dora Sanat sorumlu tutulamaz.
Dora Sanat Tum Haklari Saklidir.
Tasarim : Datmedya Reklam Ajansi