Büst yapımı aşamaları nasıldır?

• İstenilen büst ya da büstlerin hangi (tarihi) şahsiyetlere ait olacağı ve hangi mekâna yapılacağına karar verilir.

• Kararlaştırılan mekânın yapısı göz önünde tutularak, kişilerin büstlerdeki temsilinin nasıl bir kompozisyonla yaratılması gerektiğine karar verilir. Bu kompozisyonda büstlerin kaide tasarımları ve ölçüleri netleştirilir. Ayrıca yaş, yüz ifadesi, kıyafet gibi konulara da bu aşamada kesinleşir.
• Bu kararlar doğrultusunda tasarımlar yapılır. Projeler son haline getirilir.
• Atölyede modelleme aşamasına geçilir. Atölyede büst konusunda profesyonelleşmiş heykeltıraş ekibi, büstü yapılacak kişilerin tarihteki yerini ve özgeçmişini araştırır. Bu araştırmanın temel amacı, vurgulanmak istenen konu ile alakalı ifadeyi, benzerliği ve duyguyu en iyi yansıtacak modele ulaşmaktır. Tercihen atölyemizde yüz yüze görüşmede ya da modelin fotoğraflarının sipariş sahibi kişilerle paylaşılması sonucunda varılan kararla modelleme aşaması tamamlanır.
• Sırasıyla; kalıp aşaması, projede karar verilmiş malzeme doğrultusunda döküm aşaması, daha önceden karar verilmiş isim, özgeçmiş veya görülmesi istenen sözlerin yazıldığı kaidelerin üzerine montajı aşamaları tamamlanır.

Anahtar Keliemeler: Türk Büyükleri büstleri yapımı, Türk Büyükleri büstleri yapanlar, Atatürk köşesi yapımı, Atatürk köşesi yapanlar, Türk büyükleri büstleri ve heykeller, fiber büst yapımı, bronz büst yapanlar, Türk büyükleri büstleri ve heykelleri fiyatları, satışı ve siparişlerini bizimle iletişime geçerek kurabilirsiniz. Türk Büyükleri büstleri imalatı, Türk Büyükleri büstleri üretimi, Türk büyükleri heykeli yapanlar, Türk Büyükleri büstleri fiyatları, Türk Büyükleri büstleri satışı siparişi, Türk büyükleri heykeli yapımı
Bu sitenin iceriginin kaynak gosterilmeden kopyalanmasi ve yeniden dagitilmasi yasaktir.
Bu sitenin icerigindeki herhangi bir hata veya yanlisliktan Dora Sanat sorumlu tutulamaz.
Dora Sanat Tum Haklari Saklidir.
Tasarim : Datmedya Reklam Ajansi